„X52” wRura spawana o dużej-średnicy X52wskazuje minimalną granicę plastyczności wynoszącą 52 000 psi (około 358 MPa), co klasyfikuje ją jako stal rurociągową o średniej-wytrzymałości. Jego skład chemiczny zazwyczaj wykorzystuje węgiel i mangan jako główne pierwiastki stopowe, z niewielkimi ilościami krzemu, fosforu i siarki.
Rura spawana API 5L X52jest używany nie tylko do lądowego transportu ropy i gazu, ale jest również szeroko stosowany w projektach rurociągów podmorskich. Jego średnica zewnętrzna wynosi zazwyczaj od 219 mm do 1422 mm, a grubość ścianki jest dostosowana do ciśnienia znamionowego.
Zapewniaj-szczelność dzięki naszym rurom spiralnym o dużej średnicy API 5L X52 PSL2. 100%-spoinom zweryfikowanym promieniami X- i testom hydrostatycznym pod kątem przesyłu gazu i oleju pod wysokim ciśnieniem-. Już dziś poproś o certyfikowany MTC i arkusz danych technicznych:sales@gneetube.com

Specyfikacje rur spawanych o dużej średnicy API 5L X52
| Funkcja | Specyfikacja |
| Klasa materiału | API 5L X52 (PSL1 i PSL2) |
| Średnica zewnętrzna (OD) | 219,1 mm – 3048 mm (8" – 120") |
| Grubość ścianki (WT) | 5,0 mm – 30 mm |
| Długość standardowa | 6 m, 12 m lub niestandardowe |
| Typ spoiny | SSAW / HSAW (dwustronny-łuk kryty) |
| Koniec Zakończ | Skośne (30 stopni, 37,5 stopnia), gładkie lub kołnierzowe |
Skład chemiczny rur spawanych API 5L X52
| Wymagania chemiczne API 5L-PSL 1 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stopień | Skład,% | |||||||
| C maks | Mn maks | P | S maks | Vmaks | Maks. liczba | Ti maks | ||
| min | maks | |||||||
| B | 0.28 | 1.2 | – | 0.03 | 0.03 | c.d | c,d | d |
| X52 | 0.28 | 1.4 | – | 0.03 | 0.03 | d | d | d |
| API 5L-PSL 2 Wymagania chemiczne | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stopień | Skład,% | ||||||||
| C | Si | Mn | P | S | V | Uwaga | Ti | Inny | |
| BN | 0.24 | 0.4 | 1.2 | 0.025 | 0.015 | c | c | 0.04 | e,l |
| X52N | 0.24 | 0.45 | 1.4 | 0.025 | 0.015 | 0.1 | 0.1 | 0.04 | d,e,l |
| BQ | 0.18 | 0.45 | 1.4 | 0.025 | 0.015 | 0.05 | 0.05 | 0.04 | e,l |
| X52Q | 0.18 | 0.45 | 1.5 | 0.025 | 0.015 | 0.05 | 0.05 | 0.04 | e,l |
|
Stopień |
Skład chemiczny |
|||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
C |
Si |
Mn |
P |
S |
V |
Uwaga |
Ti |
| API5LX52 |
0.16 |
0.45 |
1.65 |
0.020 |
0.010 |
0.07 |
0.05 |
0.04 |
Plastyczność rur spawanych i wytrzymałość na rozciąganie API 5L X52
|
Stopień |
Siła plonu |
Wytrzymałość na rozciąganie |
Podatność na rozciąganie |
Wydłużenie |
|---|---|---|---|---|
|
|
min. (KSI) |
min. (KSI) |
Stosunek (maks.) |
% |
| API5LX52 |
52 |
66 |
0.93 |
21 |
| Właściwości mechaniczne API 5L-PSL 1 | |||
|---|---|---|---|
| Stopień | Granica plastyczności Mpa | Wytrzymałość na rozciąganie Mpa | Wydłużenie |
| B | 245 | 415 | c |
| X52 | 360 | 460 | c |
| Właściwości mechaniczne API 5L-PSL 2 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Stopień | Granica plastyczności Mpa | Wytrzymałość na rozciąganie Mpa | Raito | Wydłużenie | ||
| min | maks | min | maks | maks | min | |
| BN | 245 | 450 | 415 | 655 | 0.93 | f |
| BQ | ||||||
| X52N | 360 | 530 | 460 | 760 | 0.93 | f |
| X52Q | ||||||
Co jest odpowiednikiem API 5L X52?
Jakie jest ciśnienie znamionowe rury API 5L X52
Zapewnienie jakości rur API 5L X52 SSAW:
Szew spawalniczy jest sercem rury spiralnej. Aby ograniczyć ryzyko awarii, nasze rury API 5L X52 przechodzą rygorystyczny protokół badań nie-niszczących (NDT):
- 100% testy ultradźwiękowe online (UT): wykrywają wewnętrzne wady podczas procesu produkcyjnego.
- Kontrola rentgenowska (RT): przeprowadzana na końcach rur i podejrzanych obszarach w celu zapewnienia całkowitego stopienia metalurgicznego.
- Testy hydrostatyczne: każda rura jest testowana pod ciśnieniem co najmniej 1,5 razy większym niż ciśnienie projektowe, aby przed wysyłką zagwarantować szczelność-.
- Precyzja wymiarowa: monitorujemy--zaokrąglenia i skośne końce, aby mieć pewność, że-zespół spawalniczy na miejscu może pracować szybciej i dokładniej.

Usługi rur powlekanych GNEE
Aby wydłużyć żywotność rurociągu do 50+ lat oferujemy zintegrowane usługi powlekania:
3LPE/3LPP:Złoty standard dla magistrali naftowych i gazowych.
FBE (żywica epoksydowa):Doskonała przyczepność do gleb-o wysokiej temperaturze lub korozyjnych.
Podszewka cementowa / bitum:Preferowany do przesyłania wody miejskiej-o dużej średnicy.

API 5L X52 Pakowanie i wysyłka rur spawanych Sprial o dużej średnicy
Typowe metody pakowania
1. Zakończ ochronę - Najbardziej krytyczny krok
Plastikowe czapki: Służy do zapobiegania przedostawaniu się wilgoci i zanieczyszczeń do wnętrza rury, jednocześnie chroniąc skośny koniec (koniec skośny).
Metalowe ochraniacze końcówek: W przypadku grubych-ściennych rur o dużej-średnicy, klasy API 5L X52 i wyższej, plastikowe zaślepki są podatne na pękanie. Pierścienie-wzmocnione stalą są zwykle przyspawane lub mocowane na końcach rur, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym uderzeniami i odkształceniom podczas podnoszenia i przenoszenia.
2. Ochrona powierzchni
Gołe opakowanie: Stosowany do rur bez-powłoki antykorozyjnej; na powierzchnię nakładana jest tylko warstwa-farby antykorozyjnej (Black Vanish) lub-oleju antykorozyjnego.
Wiązanie za pomocą lin nylonowych lub podkładek ze słomy: Jeśli rura stalowa jest pokryta-powłoką antykorozyjną 3LPE lub FBE, wokół korpusu rury co 2–3 metry owinięte są nylonowe liny lub słomiane podkładki, które służą jako bufor zapobiegający zarysowaniom podczas podnoszenia i transportu.
3. Znakowanie i znakowanie
Szablonowanie: Zgodnie ze standardami API 5L, na zewnętrzną i wewnętrzną ściankę rury natryskuje się następujące informacje: znak producenta, dane techniczne, gatunek stali (X52), numer wytopowy (Nr cieplny), numer rury, długość i obowiązująca norma.
Tagi: Metalowe lub plastikowe etykiety są zawieszane wewnątrz i na zewnątrz końców rur, co ułatwia inwentaryzację magazynu i identyfikowalność.
Typowe środki transportu
Wybór metody transportu zależy od zewnętrznej średnicy rury (OD), długości i całkowitej wielkości zamówienia.
1. Rozbijanie ładunków masowych - Preferowane w przypadku rur o dużej-średnicy
Ze względu na duże zużycie miejsca i trudności w obsłudze rur-o dużych średnicach (np. powyżej 800 mm) w 90% projektów-na dużą skalę wykorzystuje się wysyłkę drobnicową.
Metoda ładowania: Rury są starannie ułożone w ładowni lub na pokładzie statku.
Metoda zabezpieczania: Na dnie układany jest drewniany sztauer, a do zabezpieczenia rur i zapobiegania przesuwaniu się podczas transportu stosuje się druty stalowe lub nylonowe pasy z napinaczami zapadkowymi.
Zalety: Brak ograniczeń dotyczących wymiarów rur; stosunkowo niższy koszt frachtu na tonę.
2. Transport kontenerowy - Odpowiedni dla zamówień partyjnych o średniej-średnicy lub małych-
20-stopowy kontener ogólnego przeznaczenia (20GP): Maksymalna długość rury ograniczona do 5,8 metra.
Kontener typu kostka o wysokości 40 stóp (40HC): Maksymalna długość rury ograniczona do 11,8 metra (standardowe rury spiralne mają zazwyczaj długość 12 metrów, więc może być konieczne przycięcie).
Zagnieżdżanie ładowania: Aby zaoszczędzić na kosztach transportu, na czas transportu czasami rury o mniejszej-średnicy są wkładane do rur o większej-średnicy.
Pojemnik z płaskim stojakiem: Stosowany, gdy średnica rury przekracza 2,3 metra (szerokość drzwi kontenera); idealny do ładunków ponadgabarytowych lub o dużej masie.
3. Transport kolejowy i drogowy - dla sąsiadujących krajów śródlądowych
Transport ciężarowy: Zwykle używa przyczep z platformą o długości 13,5- lub 17,5 metra. Rury o dużej średnicy są zwykle ładowane od jednej do trzech na warstwę.
Transport kolejowy: Odpowiedni dla regionów takich jak pięć krajów Azji Środkowej i Rosja. Stosowane są specjalistyczne-wagony do przewożenia rur z uchwytami wsporczymi, zapewniające wysokie bezpieczeństwo i wydajność.
Wydłuż żywotność rurociągu do 50+ lat. Kup rury spiralne API 5L X52 o wysokiej-jakościWykładzina 3LPE, FBE lub cementowa. Produkcja w jednym miejscu-zapewnia doskonałą przyczepność powłoki i szybką dostawę na całym świecie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną propozycję projektu:sales@gneetube.com


